KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Dağıtımı Başladı

İlçemizde mevcut 12 ilkokul, 8 ortaokulun anasınıfı ve 1 lisenin anasınıfında olmak üzere toplam 21 okulda 2420 öğrencimiz haftanın 3 günü beslenme saatlerinde süt içecek.  
Okul Sütü Dağıtımı Başladı

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde eğitim yapan ilk ve anasınıflarında okulların açılmasıyla birlikte süt dağıtımına başlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Efkan Dağlı dün Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu’nda süt dağıttı.

Sütü öğrencilere dağıtan İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu ilk olarak sütü kendisi içerek öğrencileri süt içmeye teşvik etti.

İlçemizde 12 ilkokul, 8 ortaokulun anasınıfı ve 1 lisenin anasınıfında olmak üzere toplam 21 okulda eğitim gören 2550 öğrenciden velisi tarafından izin verilen 2420 öğrenci haftanın 3 günü beslenme saatlerinde süt içecek.

Daha sonraki dönemlerde kuru üzüm dağıtımına da başlanacağını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu sağlık açısından önemi kamu spotlarında da belirtilen süte velilerin öğrencileri teşvik etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Okullarda dün dağıtımına başlanan süt Pazartesi, Çarşamba, Cuma olmak üzere haftada üç gün öğrencilere dağıtılacak. Bakanlık tarafından sürekli denetlenen ve okullara haftalık gelecek olan süt uygun koşullarda saklanarak hizmete sunulacak.

Okul Sütü 2015Okul Sütü 2015Okul Sütü 2015Okul Sütü 2015Okul Sütü 2015

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.