KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Meclis Başkanlığı İlçe Temsilcisi seçimleri yapıldı.

Öğrenci Meclis Başkanlığı İlçe Temsilcisiseçilen Tosya Fen Lisesi Öğrencisi Burak UZER İlçe Milli Eğitim Müdürü S.Murat DEMİRCİ´yi makamında ziyaret etti.
Öğrenci Meclis Başkanlığı İlçe Temsilcisi seçimleri yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesi gereği , Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması  amacıyla yapılan İlçe Öğrenci Temsilciliği Seçimleri Mithat Boyner  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda demokrasi şöleni havasında gerçekleştirildi.

Tüm okullarımızdan seçilen öğrenci meclis başkanlarının katılımıyla gerçekleşen seçimlerde,  sandık kurulu başkan ve üyelerinin belirlenmesini müteakip  İlçe Öğrenci Temsilciliği  için okullarımızdan aday olan  öğrenciler tanıtım ve propaganda çalışmalarını gerçekleştirdiler. 

Yapılan seçim sonucunda Tosya Fen Lisesi öğrencisi Burak UZER 12 oyla İlçe Öğrenci Temsilcisi seçilirken ,Akbük İlkokulu öğrencisi Yağmur YAZAN 3 oy , Fevzipaşa İlkokulu Öğrencisi Aybüke TANKİŞİ 2 Oy ile , Mithat Boyner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Halil İbrahim ÜNLÜ 2 oy ve Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu öğrencisi Rasim DANACI 1 Oy alarak  İlçe Öğrenci Meclisini oluşturdular.

23-10-2018

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.