KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün İlköğretim Haftası Konuşması

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Volkan PULLU´nun İlköğretim Haftası Konuşması
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün İlköğretim Haftası Konuşması

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının  başlamasıyla okullara  tekrar adım atmanın heyecanını, öğretmenlerimize   ve arkadaşlarımıza   kavuşmanızın  mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Değerli meslektaşlarım öğrencilerimize pozitif bilimlerin yanı sıra milli ve manevi değerlerini öğrenme ve içselleştirme yönünde yapacağınız her çalışma gelecekte dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer alacak Türkiye’mizin sağlam bir toplum yapısına sahip olmasına vesile olacaktır. Bu doğrultuda bizler de çocuklarımıza ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücünü yetiştirmek için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Eğitimin sağlam temeller üzerinde kurulmasında ve kişilerin ileri yaşlardaki başarılarında ilköğretimin önemi büyüktür. Gelecek, eğitimle biçimlenmiş ve yine eğitim ile biçimlenecektir.

Biz eğitim camiası çalışanlarına en büyük desteği hiç kuşkusuz öğrencilerimizin aileleri verecektir. Okul, hayatın küçük bir kopyasıdır. Öğrencilerimizin okullarımızda kazandığı davranışların hayata olumlu yansımasında velilerimizin büyük katkısı olacaktır. Öğretmen- öğrenci- veli ilişkisinin olumlu yaklaşımlarla sürdürülmesi, ortaya çıkabilecek aksaklıkların sağduyu ve hoşgörü temelinde çözüme kavuşturulması hedeflerimize daha hızlı ve daha sağlıklı ulaşmamızı sağlayacaktır.

    Sevgili Öğrenciler; Sizler okullarımızda kişiliği gelişmiş, ilke ve hedefleri olan çağdaş, bilgili, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine karşı saygılı gençler olarak yetişiyorsunuz. Sizlerin başarısı cumhuriyetimizin temellerini daha da sağlamlaştıracak ve ülkemizin geleceği umut dolu olacaktır. Eğitim ve öğretim sizin de gelecekte aydın bir vatandaş olarak yer almanızı sağlayacaktır. Eğitimin sadece okulda bitmediğini ömür boyu sürdüğünü aklınızda tutarak eğitim ve öğretimin her fırsatını değerlendirmelisiniz. Bütün bu amaçlarımıza ulaşabilmenin yolu, Atatürk´ün de dediği gibi "Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak".                                                                        

Sayın Kaymakamım Değerli Protokol üyeleri  bilindiği üzere 15 Temmuz gecesi   devlet içinde yuvalanmış bir çete olan FETÖ’cü unsurlar  ülkemizde darbe girişiminde bulundular ancak Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep TAYYİP ERDOĞAN’ın daveti ile Milletimiz iradesine sahip çıkarak iradesinin tankların namlusundan daha güçlü olduğunu göstermiştir. Milli İrade şehitlerinden aldığımız güçle ülkemiz demokrasisine sahip çıkacağımızı belirterek öğretim yılı boyunca Demokrasi ve Milli İrade şehitlerimizi  yapacağımız etkinliklerle anacağımızı belirtmek isterim. Bu vesile ile  yeni eğitim öğretim yılının, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize başarı, sevgi, mutluluk dolu günler getirmesini Allah’tan diliyor, saygılar sunarım.

                                                                        

                                                                                    Volkan PULLU

                                                                             Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.