KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu´nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu´nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

          23 Nisan 1920’de hem Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış hem de Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Bugün milli birlik ve beraberlik duygularıyla güçlenen milli iradenin temsil edildiği TBMM´nin açılışı ile milli, çağdaş, demokratik ve egemen yeni Türk devletinin doğuşunun 97. yıl dönümüdür. Bu günü coşku ve heyecanla kutlamanın onuru ve mutluluğu içindeyiz. Devlet ve millet olarak, muasır medeniyet seviyesinin gerisinde kalmamak ve çocuklarımızın yaşam koşullarını iyileştirebilmek için öncelikle, onlara çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazandırmalıyız. Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuklarmızı, milli iradeyi  benimsemiş, milli ve manevi değerlere sahip,  yeniliklere açık, özgür ve eleştirel düşünceye sahip, hoşgörülü insanlar olarak yetiştirmeliyiz. Çağdaş uygarlık düzeyini yakalayabilmek için bu temel şarttır.   Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır.

   Sevgili Çocuklar,                                

 Mustafa Kemal Atatürk´ün sizlere armağan ettiği, tek evrensel bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti´nin sizlere olan güveninin ifadesidir. Geleceğimizin teminatı siz çocuklar,  kalpleri vatan ve millet sevgisi ile dolu görev ve sorumluluklarını bilen bireyler olacaksınız.

Bu vesileyle TBMM’nin kuruluşunun 97. Yılında başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere Terörle Mücadelede, 15 Temmuz´da Milli İrade için, vatan ve milet için canını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

 

                                                                  Volkan PULLU

                                                          İlçe Millî Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.