KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´nun 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

             Bölgemizde ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası ve  milletimizin birliğinin, bütünlüğünün en önemli simgelerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, bir azmin ve inancın zaferidir.

            Çanakkale destanı, ateşten günler yaşadığımız Milli mücadele yılları için hem moral, hem ışık, hem de yeni kurulacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin önsözü olmuştur.

            Bu aziz millet gazi ya da şehit olmaya hazır milyonlarca vatan evladıyla, bugüne kadar sahip çıktığı bu emaneti bundan sonra da canından aziz bilip koruyacak ve gelecek nesillere aktaracaktır.

            Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

            Bu düşüncelerle 18 Mart Şehitler Günü ve bu güne adını veren Çanakkale Zaferi münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

                                                                                                  Volkan PULLU
                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.