KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´nun 10 Kasım Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´nun 10 Kasım Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´nun 10 Kasım Mesajı

Medeniyet, kendini milletine adamış liderlerin omuzlarında yükselir. Tarih, liderleri topluma kazandırdıkları ölçüde geleceğe taşır. Liderin fedakârlığı, toplumun vefakârlığıyla anlam kazanır. Büyük Atatürk, sadece kadirşinas milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış ender bir liderdir.

           Ülkemiz, tüm fertleriyle geleceğine odaklanmış, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatma hedefiyle, üreten, etkin, dinamik, başarılı bir toplum olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemektedir. Millet olarak yaptığı hizmetleri hep şükranla anacağız.

   Eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuz, gençliği iyi yetiştirmek, Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkarak, muasır medeniyet seviyesine ulaşma idealinin gerçekleşmesine katkıda bulunmaktır.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” veciz sözündeki ifadesiyle bugün, büyük fedakârlıklarla kurtarılarak bizlere emanet edilen bu vatanı, daha da güzelleştirerek gelecek nesillere aktarmanın hepimizin görevi olduğunu anlama günüdür.

Birlik ve beraberliğin öneminin daha iyi anlaşıldığı bir süreçten geçtiğimizi göz önüne alınırsa yaptığı işlerin önemi daha da iyi anlaşılacaktır, kanaatindeyim.

            Bu vesileyle ebediyete intikalinin 77. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                      VOLKAN PULLU

                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.