KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´ nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´ nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı    
İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan PULLU´ nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” diye ifade ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yıl dönümünü, coşku ve heyecanla kutlamanın gururu içindeyiz.

   Milletimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, vatanını işgal etmek isteyenlere karşı, mazlum milletlere varoluş yolunda cesaret örneği veren, bir kurtuluş savaşı yaparak kazandığı büyük zaferini, milli iradeyi esas alan cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır. Atatürk’ün Türk Milleti’ne bıraktığı en kıymetli miras olan cumhuriyet, Türk Milletini birbirine kenetlemiştir.
Cumhuriyetin ilanıyla birlikte kalkınma, ilerleme ve modernleşme yolunda çok önemli mesafeler kat ederek,  bölgesinde ve küresel alanda, gücü her geçen gün daha da hissedilen Türkiye Cumhuriyeti’nin daha refah bir geleceğe kavuşturma hedeflerinde en büyük destekçi ve güvencemiz donanımı yüksek,  milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirme arzumuzdur. Bu sayede 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine yüreyecek ülkemiz her türlü tehdide karşılık verebilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu büyük günün 94. yıldönümünde tüm mesai arkadaşlarımın, velilerimizin,  geleceğimizin teminatı olan  öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, vatanı uğruna seve seve canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.


Volkan PULLU
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.