KASTAMONU TOSYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATA´mızı Şükran ve Minnetle Andık

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 76. Yılında törenlerle anıldı.
ATA´mızı Şükran ve Minnetle Andık

Ölümünün 76. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreni dün Cumhuriyet Meydanına çelenk konulması ile başladı. Saatler dokuzu beş geçtiğinde ise sirenlerle saygı duruşu ile başlayan İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından müftülük konferans salonunda Mithat Boyner Ticaret Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programla devam etti.

10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

Mithat Boyner Ticaret Meslek Lisesi müdürü S. Murat Demirci günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. Yılı.

Türk milleti için 10 Kasım, bir matem günü olmaktan çok, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür. O’nu anarken ve anlamaya çalışırken üzerinde durmamız gereken esas unsurlar Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyet’e yön veren kurucu ilkelerdir.

Cumhuriyetçilik, milliyetçilik, devletçilik, halkçılık, inkılapçılık ve laiklik Türkiye Cumhuriyeti’ni var eden asli nitelikler olarak karşımıza çıkmakta, ülkemizin geleceğine ışık tutmaktadırlar. Onun ilkelerinden uzaklaşanlar, yüz binlerce şehit kanı ile sulanmış olan bu toprakların gerçek değerini bilmez olurlar. Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayış, Türkiye’mizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir.

Ulusumuzun kurtarıcısı, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Atatürk, dün olduğu gibi bundan böyle de yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir. Buna hiç şüphe yoktur.

Sözlerime son verirken Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükran duyguları içerisinde anıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Mithat Boyner Ticaret Meslek lisesi öğrencileri tarafından şiirlerin okunması ve “Atatürk’ün Hayatı” adlı gösterilerin sunulması ile program sona erdi. 10 Kasım Atatürk’ü anma programına Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır, Cumhuriyet Savcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Sefer Sezer, Belediye Başkan yardımcısı Fazıl Ateş, Tosya Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Hakan Akyıldız, Müftü Basri Bektaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu çok sayıda protokol üyeleri ve öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

Hükümet Konağı Kat 3 37300 Tosya/Kastamonu - 03663131939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.